Hotel Wodnik - Łeba

Plaża

Plaże w Łebie są szerokie, piaszczyste, cudownie białe, gorące od palących promieni słonecznych.

Podzielone są na trzy części:

Plaża A  - strzeżona – jest najczęściej odwiedzaną plażą w mieście. Często odbywają się na niej różnego rodzaju festyny, koncerty, rozgrywki sportowe zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.
Dojście do plaży jest przedłużeniem ul. Wojska Polskiego lub Sosnowej. Z plaży A można pójść na wschodnie molo spacerowe po drodze mijając Łabędzi Staw z malowniczą drewnianą kładką.

Plaża B – strzeżona – rozciąga się po zachodniej stronie portu. Dotrzeć można do niej ul. Turystyczną lub Jachtową. Przed plażą znajduje się parking. Na plaży znajdują się: trampolina, plac zabaw dla dzieci, zjeżdżalnia wodna, boisko do siatkówki i inne. Osoby znudzone długim wylegiwaniem się na piasku mogą skorzystać z usług szkoły windsurfingu lub przejść się na spacer w kierunku kanału portowego po drodze mijając wysoki na 16 m metalowy krzyż poświęcony pamięci marynarzy, rybaków i żeglarzy, oraz tych wszystkich , którzy nie wrócili z morza, pełniący rolę punktu nawigacyjnego. Warto wejść na zachodnie molo spacerowe gdzie można obserwować morze i portowy ruch statków oraz pokibicować wędkarzom łowiącym tam ryby. Z tej plaży możemy też wybrać się na ruchome wydmy do Słowińskiego Parku ok. 10 km.

Plaża C – niestrzeżona – jest przedłużeniem plaży A . Dla wytrwałych może być początkiem wędrówki do wraku statku i latarni Stilo.