Hotel Wodnik - Łeba

Trasy Rowerowe

TRASA I
Długość : (24 km.)
Trasa : Łeba - Żarnowska - Gać - Izbica - Kluki

 Trasa ta biegnie zgodnie z żółtym szlakiem pieszym. Zapraszamy do zakładki Szlaki Turystyczne w celu zapozniania się z ze szlakiem zółtym. Trasę to mozńa zaliczyć do trasy Trudnej.

TRASA II
Trasa : Łeba - Nowęcin - Sarbsk - Ulinia - Sasino - Osetnik - Łeba

Ruszając z Łeby kierujemy się na ulice Nowęcińską, Łebską i po 3 km. dojeżdżamy do niewielkiej osady turystyczej Nowęcino. Jadąc dalej doicieramy do wsi Sarbsk, a następnie Ulinii. We wsi znajdziemy przepiękny, odrestaurowany dworek z XIX wieku. Z Ulinii skręcamy w stronę Lęborka i po przejechaniu ok 1,5 km. skręcamy w lewo do Sasina. Znajduje się tu restauracja, baza noclegowa i przystanek PKS (połączenie z Lęborkiem i Łebą). Stąd kierując się na północ docieramy do wsi Osetnik bedącej punktem wyjścia do udostęponionej zwiedzającym latarni Stilo. Po zwiedzeniu latarni wracamy do osady i jedziemy na północny-zachód, przejeżdżamy przez strumyk i skręcamy w lewo w leśną drogę. Przemieszcamy się wzdłuż rezerwatu \"Mierzeja Sarbska\", który to przez długi okres był terenem wojskowym i dzięki temu zachował swoją nieskażony charakter. Po drodze warto skorzystać z bliskości morza by zażyć kapieli i odpocząć chwilę na plaży. Po około 25 km dojedziemy do skrzyżowania. Skręcamy w prawo na plażę. W pobliżu znajduje się wrak zatopionego niemieckiego statku handlowego \"Vest Star\", który w 1970 roku osiadł na mieliźnie. Wracamy na trasę i dalsza podróż wiedzie nas juz wprost do Łeby.

TRASA III
Długość : 31 km
Trasa : Rowy - północny brzeg jeziora Gardno - Czołpino - brzeg Bałtyku - Rowy

Trasę rozpoczynamy w Rowach, przy tamtejszej leśniczówce i kierujemy się na wschód czerwonym szlakiem turystyki pieszej. Dojeżdżamy do Czołpina, gdzie warto latem zwiedzić latarnię morską usytuowaną na wydmie. Wracamy ok 1,5 km do jeziora Dołgie Duże i szlakiem czarnym kierujemy się na północ w kierunku szumiącego morza. Teraz plażą powracamy do Rowów na odpoczynek.